Wigilia dla samotnych i starszych

W dniu 17 grudnia 2014r. w Bratianie odbyła się Wigilia dla osób samotnych i starszych z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Spotkanie rozpoczęto o godz. 17.00 wspólną Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Brata Alberta Chmielowskiego w Bratianie. Uroczystość uświetnił występ Chóru Cantamus pod kierunkiem Pani Iwony Mrozińskiej. W auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich odbyła się wieczerza wigilijna, podczas której składano świąteczne życzenia i dzielono się opłatkiem. Atrakcją wieczoru dla uczestników Wigilii był koncert zespołu „Sami Swoi” z Tylic oraz Zespół muzycznego „Adrian, Ola i Mateusz”, którzy śpiewając kolędy umilali czas zaproszonym gościom.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminny Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, Ksiądz Edward Barański Proboszcz Parafii pod wezwaniem Brata Alberta Chmielowskiego z Bratiana, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie z Panią Dyrektor Anną Pijaczyńską, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie z Panią Dyrektor Ewą Przybylską oraz sołtysi.

Źródło: Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie