Gmina

Aktualności

Procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w 2016 r.

Rozmiar czcionki:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel informuje: każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT!

Czytaj więcej...

Rolniku, złóż wniosek w związku z suszą

Rozmiar czcionki:

Z uwagi na utrzymujące się wysokie temperatury i brak opadów oraz duże prawdopodobieństwo pogłębienia się zjawiska suszy rolniczej, Wojewoda Warmińsko - Mazurski podjął decyzję o szacowaniu szkód we wszystkich gminach województwa w zakresie uprawy:

  • roślin strączkowych,
  • ziemniaków,
  • krzewów owocowych,
  • trwałych użytków zielonych,
  • kukurydzy na kiszonkę.

Czytaj więcej...

Samorząd rolniczy powiatu zorganizował w Mszanowie spotkanie

Rozmiar czcionki:

Dnia 27.07.2015 roku licznie przybyli goście do Mszanowa.

Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez Samorząd rolniczy powiatu nowomiejskiego spotkania dotyczącego rozwiązania problemów szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną, kwestii suszy oraz innych problemów związanych z rolnictwem, które odbyło się na Sali sesyjnej Urzędu Gminy.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne 2015

Rozmiar czcionki:

Dożynki Gminne są imprezą cykliczną i mają charakter przechodni, organizowane są co roku w innej miejscowości Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Wszystkich mieszkańców, i nie tylko, pragniemy więc poinformować, że tegoroczne obchody Święta Plonów zaplanowane zostały na dzień 6 września br. i odbędą się w Nowym Dworze Bratiańskim.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o spotkaniu

Rozmiar czcionki:

Samorząd rolniczy powiatu nowomiejskiego serdecznie zaprasza rolników na spotkanie dotyczące rozwiązania problemów szkód wyrządzanych przez zwierzynę łowną, kwestii suszy oraz innych problemów związanych z rolnictwem.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Rozmiar czcionki:

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim zaproponowało zorganizowanie szkolenia dla rolników z zakresu systemu rolnictwa ekologicznego.

Szkolenie odbędzie się jeśli zostanie zebrana odpowiednia grupa osób.

Czytaj więcej...