Jubileusz 20-lecia Gazety Nowomiejskiej

1 paźdzernika 2015 r. mieszkańcy Gwiździn i okolic spotkali się w kameralnym gronie z redaktorami Gazety Nowomiejskiej – Grażyną Jonowską i Stanisławem Ryszardem Ulatowskim.

Organizatorem spotkania były Biblioteka Publiczna i Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach oraz redakcja lokalnego tygodnika.

Na ręce redaktorów Gazety Nowomiejskiej złożono życzenia i gratulacje dla pracowników z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia istnienia tygodnika. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie – Tomasz Waruszewski. Spotkanie umiliła recytacja wierszy napisanych przez uczniów z miejscowej szkoły z okazji jubileuszu gazety.

W trakcie spotkania odbył się konkurs wiedzy o gazecie dla uczniów szkoły podstawowej w Gwiździnach. Pytania dotyczyły redakcji, pracowników, historii gazety i szaty graficznej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy V, w składzie Martyna Smyka, Mariola Dereszewska i Jakub Gajkowski. Drugie miejsce zajęła drużyna dziewcząt z klasy VI, w składzie Agata Leśniewska, Paulina Kądzielewska i Zuzanna Marchlewska. Trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy IV, w skład której weszli Agnieszka Wadecka, Tamara Madoń i Tomasz Wiśniewski. Wszystkim drużynom wręczono nagrody ufundowane przez Gazetę Nowomiejską.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa „Gazeta Nowomiejska 1995-2015” – która prezentowała jak zmieniała się szata graficzna gazety przez ostatnie 20 lat.

Uczestnicy spotkania mieli okazję do zapoznania się z historią tygodnika, terminologią, m.in. co to jest rozkładówka, winieta, a także dowiedzieli się gdzie jest drukowana gazeta, ile egzemplarzy się sprzedaje lub gdzie najwięcej się ich sprzedaje. Spotkanie upłynęło szybko w miłej atmosferze, przy kawie i ciastku.

(Źródło: Jolanta Górtatowska)