Przy wigilijnym stole w Jamielniku

Dnia 11.12.2015 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyła się Wigilia Środowiskowa.

Przygotowaniem tego wydarzenia zajęły się lokalne organizacje: Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora oraz Biblioteka Publiczna w Jamielniku, we współpracy z nauczycielami, uczniami i harcerzami z jamielnickiej placówki oświatowej.

Przy wigilijnym stole zasiadło liczne grono zaproszonych gości, wśród których obecni byli reprezentanci lokalnych władz: Barbara Grzywacz - radna powiatowa, prezes Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Wsi Jamielnik i przewodnicząca Klubu Seniora, Michał Kamiński - sołtys wsi Jamielnik, a także Kazimierz Mikuczyński - prezes OSP w Jamielniku.

W udekorowanej świątecznie sali znalazła się iskrząca światłami lampek, duża choinka oraz stoły nakryte białymi obrusami i zastawione tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami.

Na początku przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły - Marzena Weisgerber, kierując słowa podziękowania do osób, organizacji i instytucji, które pomogły w przygotowaniu spotkania.

Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Uroczystość uświetniła także część artystyczna przygotowana przez uczennice klasy trzeciej gimnazjum. Występujący wprowadzili uczestników wieczerzy w magiczny klimat Bożego Narodzenia i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Przy wigilijnym stole nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek przy akompaniamencie kierownik placówki oraz Edyty Kozłowskiej - Lange.

Był to dobry czas zarówno dla osób przybyłych, jak i dla organizatorów.

(Źródło: Beata Hajduk)