Gmina

Aktualności

Biblioteka gminna laureatem konkursu "Biblioteka z dobrym klimatem społecznym"

Rozmiar czcionki:

Konferencja7 grudnia 2001 roku w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się, Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek - ogólnopolskiego projektu prowadzonego w celu wspierania rozwoju i modernizacji małych bibliotek publicznych.

Organizatorem jej była Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W programie konferencji, podsumowującej dotychczasowe efekty wdrażania Programu Rozwoju Bibliotek na Warmii i Mazurach, znalazło się także ogłoszenie wyników I edycji konkursu „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym". Konkurs ten miał na celu promocję najlepszych działań bibliotek publicznych, wypracowaną wspólnie z Gminnymi Koalicjami na rzecz rozwoju swoich bibliotek, do udziału w których zapraszano osoby ważne dla mieszkańców oraz dla rozwoju Gminy. Osoby te pomagały bibliotekom w realizacji wszelakich projektów związanych ze zwiększeniem ich potencjału. Nasza Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim z/s w Gwiździnach zajęła w tym konkursie wysokie, bo czwarte miejsce, otrzymując w nagrodę czytnik e-booków z zawartością 3000 książek, w tym 460 lektur szkolnych, a także wyjazd szkoleniowy do wzorcowej biblioteki w Polsce dla 3 osób.

Konferencja

 Na konferencji Gminę reprezentowały - Agnieszka Paturalska-Miechlau - sekretarz Gminy Nowe Miasto Lub., bibliotekarki szkolne: Anna Żuralska i Ewa Skubaja, oraz wszystkie bibliotekarki z bibliotek publicznych z terenu naszej Gminy a także zaproszeni partnerzy PRB: Daniela Kowalska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Nowym Mieście Lub, Alina Pietryka Dyrektor Biblioteki w Biskupcu. Podczas konferencji Halina Kaczmarska - Dyrektor GBP, Barbara Grzywacz - Radna Gminy a zarazem członek Gminnej Koalicji na rzecz Rozwoju Bibliotek Gminy Nowe Miasto Lub. oraz Elżbieta Olszta – bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Jamielniku przedstawiły najważniejsze działania podejmowane przez Bibliotekę.

Konferencji towarzyszyły Targi Wiedzy „Oddam pomysł w dobre ręce", na których prezentowano działania zrealizowane przez biblioteki biorące udział w konkursie. Biblioteka Gminna przygotowała wystawę fotograficzną z obchodów Dni Rodziny i Dni Bajki „Bajkowe Dni Rodziny", reportaże z Klubów Seniora w Jamielniku i Gwiździnach, a także z Kącików Skrzata przy wszystkich. Na stoisku wystawowym znalazła się również część eksponatów i dokumentów ze zbiorów Biblioteki w Jamielniku, pozyskanych w celu utworzenia Izby Pamięci.

Wszystkim którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu gratulujemy i dziękujemy.

Share