Wycieczka na Miodobranie Kurpiowskie

Miodobranie kurpiowskieW dniu 26 sierpnia 2012 r. (tj. niedziela) Biblioteka Gminna w Gwiździnach organizuje wycieczkę do Myszyńca na

XXXV Miodobranie Kurpiowskie.

Impreza folklorystyczna „Miodobranie Kurpiowskie" organizowana jest corocznie w ostatnią niedzielę sierpnia w gminie Myszyniec i stanowi prawdopodobnie jedyną imprezę tego typu w kraju. Mimo szeregu zmian, przekształceń i uzupełnień Miodobranie spełnia kilka ważnych celów: przypomina mieszkańcom Puszczy Zielonej ich bogate tradycje i zwyczaje bartnicze, umożliwia współczesnym twórcom i artystom ludowym zaprezentowanie swojej twórczości, integruje miejscową społeczność a jednocześnie promuje region, jego historię, kulturę i obecne dokonania gospodarcze wśród coraz liczniej przybywających na święto miodobrania turystów krajowych i zagranicznych.
W programie tegorocznego Miodobrania m.in.:

13.00 - Widowisko folklorystyczne „Podbieranie miodu",
14.00 - Prezentacje folklorystyczne zespołów Kurpiowskich
15.00 - Koncert kapel ludowych,
15.40 - Koncert Kapeli Brata Zeno z Czarni,
16.20 - Koncert Zespołu Damian Ukeje z zespołem
18.00 - Gwiazda imprezy - Robert Janowski z zespołem

A także przez cały czas:

• Wystawy rękodzieła ludowego;
  • Kiermasz sztuki ludowej;
  • Stoiska handlowe z miodem, pieczywem regionalnym i jadłem kurpiowskim;
  • Wesołe miasteczko.

Koszt przejazdu 35 zł od osoby, kwotę należy wpłacić do 20 sierpnia 2012r. w bibliotece. Konsumpcja we własnym zakresie.
Wyjazd autokarem o godz. 9:45 (rano) z parkingu nad Drwęcą w Nowym Mieście Lub. i o godz.10:00 spod Biblioteki w Gwiździnach.

Źródło Halina Kaczmarska Biblioteka Gminna w Gwiździnach, Tel. (56) 472 88 38