Gmina

Aktualności

Najbliższe wydarzenia

Rozmiar czcionki:

Waldemar Mierzwa

Jak informuje nowomiejska Informacja Turystyczna, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z red. Waldemarem Mierzwą nt: Trudne sąsiedztwo - wiek XX - na pograniczu lubawsko-mazurskim". Spotkanie odbędzie się 16 maja 2013 r. o godz. 18:00 w MBP, przy ul. Działyńskich 2a w Nowym Mieście Lubawskim.

Waldemar Mierzwa jest znanym historykiem i wydawcą książek o Mazurach. Mieszka w Dąbrównie. Od 2003 roku prowadzi serię wydawniczą „Moja Biblioteka Mazurska", poświęconą historii, kulturze, przyrodzie i ludziom Mazur i Warmii. W tym cyklu ukazały się dotąd 22 pozycje. Były to monografie m.in. Olsztynka, Rynu, Ostródy, Miłomłyna, Mikołajek, a także zbiory mazurskich podań i legend, w tym „Wierzenia mazurskie" Maxa Toeppena i ciesząca się dużym uznaniem na lokalnym rynku książka kucharska „Smak Mazur". W 2011 roku ukazała się książka Waldemara Mierzwy pt.: „Miasteczko". Jest to ciekawa, niebanalnie skonstruowana opowieść o Dąbrównie oraz o losach jego mieszkańców.

Zachęcamy także do udziału w innych wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

  • 17.05 - 18.05.2013– Ruś Mała – VI Małoruskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych
  • 18.05.2013 – Olsztynek – Festiwal Miast Cittaslow
  • 18.05 - 19.05.2013 – Grunwald – Noc Muzeów „Tajemnice Grunwaldzkiego Pobojowiska"
Share