Dni rodziny zakończone

W ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny p.t. „Rodzina, a przekaz wartości i tradycji" oraz kampanii społecznej „Postaw na Rodzinę" na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie zaplanowano uroczystości, pikniki, festyny i imprezy sportowe dla rodzin finansowane z funduszy sołeckich oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W dniach 6 – 9 czerwca mieszkańcy kolejnych miejscowości mogli spotkać się i zaznać relaksu w gronie rodziny i znajomych . Był to II i ostatni etap tej kampanii w naszej Gminie. Rady Sołeckie wraz z Radnymi, Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły, Kółka Rolnicze, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanowie aktywnie włączyły się w organizację oraz obchody uroczystości.

dni rodziny 2013 d2Cyrk Bagatelka - wspólna zabawa z widzami na zakończenie występów w Krainie Brata Jana

Dni Rodziny w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach, obchodzone były dnia 6 czerwca 2013r. w godzinach 8:00 do 13:30. Na początku, w bloku artystycznym, wystąpiły młodsze dzieci (były wierszyki, piosenki, tańce). Później odbył się turniej rodzin, który wywołał wiele oznak radości na twarzach młodszych, jak również starszych osób. Towarzyszyło temu wspólne czytanie dzieciom znanych i lubianych przez najmłodszych opowieści. Za największą atrakcję można uznać wspólną naukę śpiewu, której towarzyszyły częste wybuchy śmiechu, co może świadczyć o udanej zabawie. W trakcie krótkich przerw można było skosztować pysznych ciast, napić się soku i porozmawiać przy filiżance kawy. Wszystko to przebiegało w bardzo miłej atmosferze oraz pogodnym nastróju.

W sobotę 8 czerwca 2013r. odbył się Festyn Rodzinny w Gryźlinach. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. konkurencje sportowe dla dzieci: turlanie kołem, skoki z balonem oraz dla dorosłych : skoki w parach, bieg z partnerem itp. Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy ognisku.

W tym samym dniu odbył się Festyn Rodzinny na terenie świetlicy wiejskiej w Nowym Dworze. Uczestnicy festynu bawili się podczas występu kabaretu, a następnie dzieci z rodzicami mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych np.: piłkarzyki, gra w ping-ponga, rzut kaloszem itp. Dla dzieci niewątpliwą atrakcją była przejażdżka bryczką. Uczestnicy mogli zjeść kiełbasę z grilla i ogniska.

W dniu 8 czerwca 2013r. odbył się festyn rodzinny we wsi Nawra. W programie festynu przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Popularnością wśród dzieci cieszył się również wyścig w workach oraz wyścig z jajkiem. Dorośli wspólnie z dziećmi mogli wziąć udział w konkurencji z balonem, a także w zabawie z liną. Można było także pościgać się na specjalnych trzyosobowych nartach. Ciekawą atrakcją dla dzieci okazały się mini koparki do piasku. Wszyscy uczestnicy festynu mogli zjeść kiełbaski z grilla, pyszne domowe ciasto oraz wypić kawę, herbatę. Atrakcją wieczoru był pieczony indyk. Wspaniała pogoda i wesoła muzyka były doskonałym tłem aby miło spędzić popołudnie i wieczór.

Rady Sołeckie z Bratiana oraz Kaczku wraz z Sołtysami postanowili połączyć obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w miejscowości Bratian z obchodami Dni Drwęcy w dniu 8 czerwca 2013r. Na piknik rodziny przygotowano liczne atrakcje. Były zawody wędkarskie, spływ kajakowy, koncerty, konkurs kulinarny na potrawę przygotowaną z ryby, pokazy ratownictwa na wodzie oraz liczne atrakcje i występy dla dzieci i dorosłych. Uczniowie ze szkoły w Bratianie przedstawili grę „żywe szachy". Odbyły się turnieje strzeleckie łuczniczy i paintball. Najmłodszym na pewno spodobała się dmuchana zjeżdżalnia i cyrk z Lipinek.

W niedziele 9 czerwca 2013r. odbył się Piknik Rodzinny w Radomnie. Dzieci przygotowały występy artystyczne dla uczestników pikniku. Na sali sportowej w szkole odbyły się dla dzieci i rodzin przeróżne konkurencje sportowe takie jak kręgle, przeciąganie liny, mecz siatkówki unihokej itp. Można było również zobaczyć walkę rycerzy z Bractwa Rycerskiego w Bratianie oraz przejechać się bryczką. Dla wszystkich uczestników zorganizowano poczęstunek.

Również w dniu 9 czerwca odbył się piknik rodzinny w Lekartach. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych m.in. trampolinę i przejażdżkę kucykiem. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbasą z grilla, goframi oraz napojami. Następnie odbyły się przeróżne konkurencje sportowe np. przeciąganie liny itp.

Także w Jamielniku w dniu 9 czerwca 2013 roku w odbył się Piknik Rodzinny. Dla mieszkańców wsi i przybyłych gości zaplanowano szereg atrakcji. W programie imprezy znalazł się m.in.: układ taneczny w wykonaniu ,,Wojowniczek" (uczennic gimnazjum z Jamielnika), występ wokalny Marty Domżalskiej i Jolanty Dajos, Kabaret w wykonaniu uczniów gimnazjum. Nie zabrakło także atrakcji dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w II Jamielnickim biegu po zdrowie lub spróbować swoich sił w meczu piłki siatkowej: matki kontra córki, lub meczu piłki nożnej: ojcowie kontra synowie. Dla najmłodszych zorganizowano zawody sportowe i zabawy z chustą animacyjną. Po zmaganiach sportowych uczestnicy Pikniku mogli odpocząć przy ognisku i wspólnie biesiadować przy akompaniamencie Pana Dariusza Bożek.

W tym samym dniu. odbył się festyn rodzinny w Gwiździnach. Dzieci przygotowały występy artystyczne dla gości i uczestników pikniku. Zorganizowano szereg zabaw i konkurencji sportowych dla dzieci i rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie i policyjne oraz przejazdy bryczką. Nie zabrakło kawiarenki z domowymi wypiekami i grilla, na którym serwowano kiełbaski i karkówkę. Zorganizowano także stoisko ze smacznymi i zdrowymi kanapkami. Można było zjeść lody i gofry.