Gmina

Aktualności

Angielski może być ciekawy

Rozmiar czcionki:

Obecne formy nauki języków obcych znacznie wykraczają poza tradycyjne ramy nauczania przy pomocy „papierowego” podręcznika. Nauczyciele sięgają po nowoczesne technologie, a wszystko po to, żeby uatrakcyjnić zajęcia, pokazać, że nauka nie musi być „męczarnią”, a wręcz przeciwnie - może dostarczać dużo radości i być ciekawa.

Niewątpliwie, o tym, że angielski może być ciekawy mogą powiedzieć uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Od października br. uczniowie Szkoły wraz z podopiecznymi ośrodka Home of Hope w Lusace (Zambia) realizują projekt pn. „Międzykulturowe tabletorium językowe”.   W projekcie uczestniczy 10 osób, 5 z Polski i 5 z Zambii. Wszyscy zostali wyposażeni w tablety, za pomocą których komunikują się i współpracują online - uczą się języka angielskiego, poznają nawzajem swoje kraje, kultury, rozwijają umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno – komunikacyjnymi (TIK), przełamują bariery kulturowe, wzmacniają wiarę we własne umiejętności językowe. Swoje działania oraz wyniki pracy prezentują na blogu prowadzonym w ramach przedsięwzięcia.

Projekt stworzony został z ramienia Fundacji Usłyszeć Afrykę i finansowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA – ścieżka „Ambasadorzy ET”. Pomysłodawcą i opiekunem z ramienia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku jest Pan Łukasz Rumiński, nauczyciel języka angielskiego.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z projektem, jego twórcami i uczestnikami. Szczegóły, w tym relacje fotograficzne, dostępne są na blogu pod adresem:

tabletorium.wordpress.com

 

Zachęcamy również do obejrzenia pierwszego odcinka programu „Angielski Samouczek”, emitowanego na antenie TVP Olsztyn, poświęconego projektowi „Międzykulturowe tabletorium językowe” - TUTAJ

 

BLOG PROJEKTU MIĘDZYKULTUROWE TABLETORIUM JĘZYKOWE

FILM ANGIELSKI SAMOUCZEK - MIĘDZYKULTUROWE TABLETORIUM JĘZYKOWE

 

Źródło: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku - Pan Łukasz Rumiński, tabletorium.wordpress.com

Share