Na własne konto

W dniu 5.12.2014 r. Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Pan Tomasz Waruszewski w imieniu gminy podpisał umowę o współpracy z Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – „Counterpart Fund” z siedzibą w Warszawie. W ramach projektu w pierwszym tygodniu ferii zimowych oraz podczas II semestru roku szkolnego 2014/2015 - 15 uczniów Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie będzie uczestniczyło w projekcie „Na Własne Konto”.

Program ten, skierowany jest do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach programu uczniowie będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W ramach zajęć uczniowie odwiedzą bank i lokalnego przedsiębiorcę. Dzięki temu projektowi uczniowie poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.