Ferie zimowe w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach

Na osiem dni ferii zimowych nauczyciele przygotowali bogatą ofertę różnorodnych zajęć dla dzieci.
W pierwszy poniedziałek dzieci odwiedziła pani Anna Barska – pracownik służby leśnej Nadleśnictwa Iława, która opowiedziała dzieciom o mieszkańcach lasu i ochronie przyrody. Dzieci w ramach podziękowania przedstawiły przygotowaną inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku. Po spotkaniu powstały piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta.

Starsze dzieci wyjechały do Nowego Miasta Lubawskiego, aby wziąć udział w rozgrywkach warcabowych, skąd wróciły z medalami.
Wtorek poświęcono historii, a szczególnie legendom związanym z Ziemią Lubawską. Opowieści wzbogacone były pokazem multimedialnym. Tego dnia starsi uczniowie wzięli udział w turnieju tenisa stołowego, podczas którego zdobyli kolejne medale.
Środa przebiegała pod znakiem przygotowań do walentynek. Dzieci przygotowały czerwone klosze do świec, kartki i serduszka walentynkowe.
Czwartkowe popołudnie uczniowie i nie tylko spędzili w świetlicy wiejskiej i obejrzeli „Legendę o smoku wawelskim” w wykonaniu aktorów teatru ART.- RE z Krakowa. Podczas spektaklu aktorzy zapraszali dzieci do udziału w sztuce i chętne osoby wcielały się zaproponowane role.
Piątek był czasem wypieków i zabaw. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy – ciastkarzy i przygotowały babeczki, które wszystkim bardzo smakowały. Po pracy i konsumpcji słodkości przyjemnie spędziły czas na zabawach oraz karaoke.
Poniedziałek kolejnego tygodnia to „Noc w szkole”. Zimowy biwak szkolny to dla naszych uczniów pierwsze tego typu przeżycie. Aby mieć siłę na nocne harce, biwak rozpoczął się wielkim ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Później był czas na dyskotekę i zabawy, dla niektórych do białego rana.
Twórczy wtorek upłynął pod hasłem „Decoupage”. Dzieci pod czujnym okiem dorosłych malowały butelki, wazoniki, słoiki i ozdabiały je ww. techniką. Efektem zajęć były bardzo ładne prace.
Środa była dniem „Starego kina”. Dzieci oglądały animowane bajki wyświetlane na projektorze do bajek kliszowych typu „Ania”. Sala lekcyjna zamieniła się w ciemną salę kinową, do tego spokojne stare bajki z napisami to coś nowego dla dzieci.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Niektóre dzieci  uczestniczyły we wszystkich zajęciach i bardzo mile je wspominają.

Bardzo dziękujemy uczniom za uczestnictwo w zajęciach, a nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie ferii w szkole.