Co słychać w jamielnickiej szkole?

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – o wszystkim tym przeczytamy w poniższych relacjach uczniów i nauczycieli z jamielnickiego Zespołu Szkół.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

„Dnia 22 października 2015 roku w Bielicach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii gimnazjum. Naszą szkołę pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Grażyny Zagórskiej reprezentowały uczennice: Zuzanna Tęgowska, Karolina Jabłońska, Justyna Zabłotna, Dominika Tkaczyk, Agata Cieszyńska, Kamila Bulińska, Wiktoria Łukwińska, Aldona Wyralska, Weronika Michoń i Agata Jabłońska. Do turniejowych zmagań stanęło pięć drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym". Jamielnicka drużyna zagrała bardzo dobrze. Pierwszy mecz dziewczęta rozegrały z reprezentacją Marzęcic. Było to wejście w turniejowe zmagania zakończone bezbramkowym remisem. Następny mecz z Bielicami ułożył się po naszej myśli i zakończył jednobramkowym zwycięstwem z dobrze prezentującymi się przeciwniczkami. Kolejny mecz to gminne starcie z koleżankami z Bratiana. Zanotowałyśmy w tym meczu kolejny remis, tym razem 2 : 2. Remisem bezbramkowym zakończyło się też nasze ostatnie turniejowe spotkanie z dziewczętami z Gimnazjum w Grodzicznie. W ostatecznym rozrachunku miałyśmy w dorobku tyle samo punktów co Grodziczno. O tryumfie w zawodach miały więc zdecydować rzuty karne. Te nie poszły nam najlepiej i cały turniej zakończyłyśmy na II miejscu jako wicemistrzynie powiatu nowomiejskiego.”

Zdjęcia dostępne na stronie: http://zsjamielnik.edupage.org/album/?#gallery/321

Ślubowali uroczyście

„Dnia 23 października br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Aby być pasowanymi na ucznia, dzieci przeszły 10 prób. W czasie uroczystości prezentowały swoje umiejętności oraz wiedzę na temat zdrowia, sportu i historii szkoły. Maluchy tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Swoim występem zachęcały do prowadzenia zdrowego stylu życia na co dzień. Na Ślubowanie przybyło wielu gości, którzy obdarowali pierwszoklasistów prezentami. Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek, pyszny tort i wspólną zabawę z rodzicami. Spotkanie miało wspaniały przebieg dzięki współpracy z rodzicami, którzy bardzo zaangażowali się w jego organizację.

Dnia 10 listopada br. odbyła się natomiast uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych Gimnazjum, połączona z obchodami Święta Niepodległości. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice oraz starsi koledzy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Przewodniczący Rady Rodziców - Dariusz Łukaszewski. Akademię rozpoczął występ artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W drugiej części wydarzenia przyszedł czas na najważniejszy moment dla młodych gimnazjalistów - Ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie uczniom klas pierwszych wręczono pamiątkowe dyplomy i znaczki. Nie zabrakło także życzeń, które wygłosili: Dyrektor szkoły - Marzena Weisgerber, Przewodniczący Rady Rodziców – Dariusz Łukaszewski, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy w ramach upominku przekazali swoim młodszym kolegom niezwykle okazały tort.

Uroczystość zakończyły wychowawczynie klas pierwszych – Jolanta Fanzlau oraz Beata Hajduk, zapraszając wszystkich zebranych na poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy włączyli się w przebieg uroczystości. Pełni wrażeń pierwszoklasiści wzięli również udział w dyskotece połączonej ze słodkimi niespodziankami.”

Zdjęcia dostępne na stronie: http://zsjamielnik.edupage.org/album/?#gallery/324

(Źródło: ZS Jamielnik)