Zaproszenie na spotkanie autorskie

tn okladka - BratianMSerdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie promujące książki „Z DZIEJÓW OŚWIATY NOWOMIEJSKIEJ GMINY", które odbędzie się 23 lutego 2012 roku o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.

ZAPRASZAMY!

Cykl składa się z 7 tomów: 6 z nich opisuje losy  szkół z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie. Z kolei, siódmy tom opowiada o oświacie w naszej gminie na tle historycznym.

Autorami cyklu książek są  nauczyciele poszczególnych placówek. Siódmy tom, pt. "Oświata w gminie nowomiejskiej na tle historycznym. Podsumowanie" napisała  Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Mszanowie, Krystyna Danielewska.

W ramach cyklu książek "Rysikiem, piórem, długopisem...Z dziejów oświaty nowomiejskiej gminy" ukazały się:

1) "Szkoła Podstawowa w Gwiździnach" autorstwa Henryka Zagórskiego,

2) "Szkoła Podstawowa w Tylicach" autorstwa Jolanty Kowalewskiej i Ewy Wodary,

3) "Szkoła Podstawowa w Skarlinie i Lekartach" autorstwa Elżbieta Baranowskiej, Grażyny Jonowskiej i Iwony Trąpczyńskiej,

4) "Szkola Podstawowa w Radomnie, Chroślu i Pustkach" autortswa Teresy Cichockiej, Elżbiety Granica, Marioli Gutowskiej, Barbary Śmiech i Urszuli Wachowiacz,

5) "Szkoła  w Jamielniku i Gryźlinach" autorstwa Beaty Hajduk, Małgorzaty Zawackiej, Emilii Bagrowskiej, Mirosławy Granica, Iwony Wasilów i Anny Żuralskiej,

6) "Szkoła w Bratianie, Nawrze i Pacółtowie" autorstwa Justyny Kasprowiczi Joanny Mierzyńskiej,

7) "Oświata w gminie nowomiejskiej na tle historycznym. Podsumowanie" autorstwa Krystyny Danielewskiej.

Źródło: Gminny Zespół  Oświaty w Mszanowie