Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku zwycięzcą konkursu

swiadomi-zagrozenia-logoUczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, pod kierunkiem nauczyciela Pana Łukasza Rumińskiego, brali udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych „Świadomi zagrożenia - ogień w lesie a przyroda”. Konkurs polegał na rozpowszechnianiu wiedzy na temat znaczenia lasów, pożarów oraz leśnej różnorodności biologicznej wśród młodzieży gimnazjalnej metodą projektu edukacyjnego. Zadanie polegało na sporządzeniu pracy w formie elektronicznej, zawierającej trzy elementy: prezentację multimedialną, album fotograficzny oraz krótki spot.

Ponadto należało zrealizować zadania promocyjne, podnoszące świadomość społeczności lokalnej. W tym zakresie uczniowie zorganizowali happening przeciwpożarowy oraz przygotowali ulotki na temat zagrożeń i rozdali je mieszkańcom Jamielnika. Zorganizowali również spotkanie z rodzicami, na którym wystąpił Pan. Przemysław Pierunek z Nadleśnictwa Iława, który przedstawił prezentację na temat zagrożeń pożarowych lasów. Uczniowie wybrali się również na wieżę obserwacyjną do Smolnik, gdzie pod okiem p. Kingi Sulej i p. Przemysława Pierunka zgłębili tajniki pracy służby leśnej.
Nadesłano 219 prac wykonanych przez zespoły uczestników. Komisja Konkursowa zakwalifikowała do dalszej oceny 185 prac. W dniach 11 i 15 maja 2012r. odbyło się posiedzenie komisji. Praca Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, uzyskując 24,5 punkta na 25 możliwych, zajęła I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Nagrodami dla zespołu w składzie Joanna Moczydłowska, Roksana Lelkowska, Dominika Lubiejewska, Patryk Lubiejewski i Kacper Baranowski będzie dwutygodniowy pobyt w wakacyjnej Zielonej Szkole, natomiast dla szkoły za zajęcie I miejsca tablica interaktywna, Wizualizer, projektor multimedialny, komputer przenośny, wartość nagród wynosi 22.000 zł. Finał konkursu połączony z uroczystym rozdaniem nagród odbył się 15 czerwca 2012r.  w Olsztynie.

Nagrodzony spot

Reportaż telewizyjny

Kliknij tu, aby obejrzeć prezentację multimedialną

Kliknij tu, aby obejrzeć album fotograficzny