VIII Gminna Olimpiada Zerówkowiczów

Olimpiada zerowkowiczowDnia 6 czerwca w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyła się VIII Gminna Olimpiada „Zerówkowiczów". Do sportowej rywalizacji stanęły sześciolatki ze wszystkich szkół gminy Nowe Miasto Lubawskie: Gwiździn, Jamielnika, Radomna, Tylic, Skarlina i oczywiście Bratiana. Olimpiadę otworzył Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski otrzymując od kapitanów wszystkich drużyn startujących w zmaganiach sportowych ogień olimpijski.

Po uroczystym otwarciu miała miejsce nie lada niespodzianka! Zgromadzeni na hali sportowej mieli okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu nauczycieli szkoły. Interpretacja „Rzepki" J. Tuwima bardzo się podobała, aktorzy dostali bowiem gromkie brawa!
Po zabawnym akcencie imprezy przeszliśmy do sportowej rywalizacji. Uczniowie startowali w ośmiu konkurencjach, m.in. układali wieże z klocków, zbijali kręgle, skakali w dal, oddawali strzał na bramkę, czy pokonywali tory przeszkód. Dodatkową konkurencją była tradycyjnie konkurencja dla opiekunów drużyn – w tym roku opiekunowie mieli za zadanie zbić jak najwięcej kręgli. Poradzili sobie wyśmienicie.
Po podsumowaniu punktacji na podium stanęły

I miejsce – „Biedronki" z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie otrzymując Puchar Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie,
II miejsce – „Biedronki" ze Szkoły Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach zdobywając Puchar Dyrekcji Zespołu Szkół im. Rodu działyńskich,
III miejsce – „Pszczółki" ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach zdobywając Puchar Prezesa LZS.

Wszystkie drużyny otrzymały wyróżnienie za udział oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.

Serdecznie gratulujemy.

Uroczystego zamknięcia VIII Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów" dokonali: dyrektor szkoły, Ewa Przybylska i prezes LZS, p. Piotr Patalon. Obydwoje serdecznie pogratulowali udziału w zabawie i wyrazili podziw dla sportowej postawy małych zawodników.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na IX Gminną Olimpiadę w przyszłym roku.
Koordynatorami Gminnej Olimpiady „Zerówkowiczów" były panie: Dorota Oczkowska i Dorota Lipska.

Tekst & foto: Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie.