Gmina

Aktualności sportowe

Rozgrywki Niedzielnej Ligi Piłkarskiej

Rozmiar czcionki:

Turniej piłkarski16  października 2011 roku odbyło się już przedostatnie spotkanie II edycji Niedzielnej Ligi Piłkarskiej w Bratianie. Podczas spotkania rozegrano się 6 zaciętych meczy, tym razem pauzowała drużyna Victorii Bratian. Choć pogoda już nie najlepsza, to zapał do gry nikogo nie opuszczał, a  imprezie towarzyszyła miła atmosfera.

Po ostatnich meczach w kategorii seniorów na prowadzenie wyszła drużyna WEdontPLAY Bratian (15 punktów).  Tuż za nią po 12 punktów mają Skarlin i Victoria Bratian. Natomiast w kategorii Seniorów bez zmian, prowadzi drużyna Nowe Miasto Lubawskie (12punktów), a za nią  Burza Tylice (9 punktów).

Podczas rozgrywek promowano  ogólnopolską kampanię społeczną „Pozory mylą, dowód nie”, w którą włączyła się także Gmina Nowe Miasto Lubawskie. Rozgrywki były kolejnym z działań zaplanowanych przez naszą Gminę w ramach kampanii społecznej. Przypomnijmy, akcja  skierowana jest do wszystkich mieszkańców Gminy, a jej celem jest ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim oraz   likwidacja „cichego” przyzwolenia społecznego na zakup przez młodzież alkoholu. Realizacja kampanii poprzez imprezy sportowe ma na celu promocję aktywnego stylu życia wśród młodych jako alternatywnej formy rozrywki i integracji społecznej.

 

 

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Mszanowie

Share