Aktualności sportowe

V Wielkanocny Turniej Gmin w Piłce Nożnej

turniej wielkanocny 2014W dniu 13 kwietnia 2014r. na Orliku w Bratanie rozegrany został V Wielkanocny Turniej Gmin w piłce nożnej. Do rywalizacji stanęło 5 drużyn. Samorządowcy zmagający się w rozgrywkach reprezentowali: Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie (Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie), Gminę Lubawa, Lokalną Grupę Działania Ziemia Lubawska, Powiat Nowomiejski oraz Gminę Wiejską Nowe Miasto Lubawskie. Po ponad czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna Starostwa Powiatowego. Na podsumowaniu turnieju wręczono puchary najlepszym drużynom oraz wyróżnienia dla zawodników. Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury w Mszanowie oraz LGD Ziemia Lubawska.

Klasyfikacja drużynowa:

1. Powiat Nowomiejski
2. Gmina Lubawa
3. Gmina Wiejska Nowe Miasto Lubawskie
4. Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie- Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie
5. Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska

Indywidualne wyróżnienia

Król strzelców - Waldemar Golder - Gmina Lubawa - 6 bramek
Najlepszy Bramkarz - Daniel Wiśniewski – Powiat Nowomiejski - 0 bramek (czyste konto)
Najlepszy Obrońca - Andrzej Wiergowski – Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska
Najsympatyczniejszy zawodnik -Adam Przybyszewski – Gmina Wiejska Nowe Miasto Lubawskie
Najlepszy zawodnik - Karol Draśpa - Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska