Warmia i Mazury Dla Dużej Rodziny

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informuję, iż Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozpoczął realizację projektu w zakresie wsparcia rodzin wielodzietnych na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. Dnia 4 listopada 2014 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjął Projekt pn. „Warmia i Mazury Dla Dużej Rodziny".

Ma on na celu wspieranie i poprawę jakości życia rodzin wielodzietnych oraz inicjowanie i promowanie działań zmierzających do zaangażowania szerokiego kręgu podmiotów w działania mające za zadanie wzmacnianie aktywności i roli rodziny, jako podstawowej komórki społecznej.

Projekt zakłada stworzenie katalogu miejsc przyjaznych rodzinie - placówek, instytucji, firm wspierających rodziny poprzez oferowane usługi, produkty i artykuły oraz realizację działań przyczyniających się do wzrostu kondycji rodzin.

System ulg i zniżek dla rodzin wielodzietnych, dostępny w ramach ww. Projektu, wzmocni poczucie bezpieczeństwa rodziców i osób zastanawiających się nad posiadaniem potomstwa, oraz wpłynie na pozytywny wizerunek wielodzietności, która często niesłusznie kojarzona jest z życiem na socjalnym marginesie.

Działania Projektu skierowane będą do rodzin wielodzietnych m.in., których status został potwierdzony wydaniem Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny - tj. rodzin (także rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka), składających się z rodziców (rodzica), którzy mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Zważywszy na priorytetowe znaczenie rodziny w funkcjonowaniu społeczeństwa, jak również w poczuciu najwyższej troski gorąco zachęcam do przyłączenia się do Projektu pn. „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny".

Udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy podmiot oferujący ulgi czy zniżki na świadczone przez siebie usługi lub realizuje działania i inicjatywy prorodzinne

Cele projektu „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny" są spójne z nowym rządowym programem dla rodzin wielodzietnych. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego poprzez samorządy lokalne zachęca rodziny do włączania się w Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, umożliwiając im dostęp do szerszej gamy instytucji wspierających rodziny, nawet w sytuacji, w której nie są one partnerem programu rządowego.

Dzięki aktywnej współpracy będziemy w stanie szerzej wesprzeć rodziny wielodzietne, wzmacniając tym samym zintegrowany system pomocy dla rodzin posiadających troje lub więcej dzieci.

Chęć uczestnictwa można zgłaszać poprzez przesłanie formularza aplikacyjnego do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który koordynować będzie wdrażanie Projektu. Adres: Głowackiego 17, 10-449 Olsztyn, pok. 24a, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po zweryfikowaniu zgłoszenia potencjalni partnerzy zostaną zaproszeni do podpisania porozumienia ws. współpracy z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu z pracownikami Biura ds. wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz polityki prorodzinnej: Panią Anną Daukszys, tel. 89-521-95-52, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Panią Izabelą Ciesielską, tel. 89-521-95-23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

/-/Gustaw Marek Brzezin