Trwa rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Czy w centrum miasta my i inni młodzi mamy gdzie spędzać czas po szkole? Czy są w naszej okolicy miejsca, w których nikt nie spaceruje? Czy bycie rowerzystą i rowerzystką w naszej miejscowości jest przyjemne i bezpieczne? – takie i inne pytania zadadzą sobie tegoroczni uczestnicy i uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży.

1 czerwca 2015 roku odbędzie się XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat w tym roku brzmi: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną, a także promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.

Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już są aktywni społecznie, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim środowisku. Chcemy, aby Wasze doświadczenia w działalności w szkołach i lokalnej społeczności stały się podstawą do dyskusji podczas posiedzeń komisji problemowych, warsztatów oraz posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Rejestracja zespołów odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej SDiM: www.sdim.ceo.org.pl i trwa od 20 lutego do 7 kwietnia 2015 roku. Zapraszamy Was do udziału!

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy.

Informacji udziela: Urszula Cyrynger, (22) 825 05 50 wew. 103,

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_top">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.