Zaproszenie na Jarmark

Muzeum w ŁąkorzuStowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego zaprasza do Łąkorza (Gmina Biskupiec Pomorski) na VI Jarmark Ludowy, który odbędzie się w sobotę 28 lipca 2012. Gościem specjalnym będą żołnierze napoleońscy, którzy po 200 latach znów powrócą na Ziemię Lubawską.
Jarmark rozpocznie się o godzinie 14.00 pokazem tradycyjnej sztuki kowalskiej w wykonaniu jednego z ostatnich kowali na Ziemi Lubawskiej.

Główne atrakcje czekają na wszystkich przy Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu, gdzie o godzinie 15.00 nastąpi oficjalne otwarcie Jarmarku. Jego głównym tematem będą czasy napoleońskie. Gość specjalny - żołnierze napoleońscy z Jonkowa - zaprezentują stroje z epoki, przeprowadzą pokaz musztry i strzelania z armaty, a chętni będą mogli wziąć udział w zorganizowanych przez nich konkursach i zabawach napoleońskich. Na odwiedzających będzie czekać także szereg dodatkowych atrakcji: potrawy i napoje po napoleońsku, targ staroci, konkursy i zabawy dla dzieci i spotkanie z Joanną Kulpą, autorką książki o Łąkorzu. O godzinie 19.00 organizatorzy zapraszają na taneczną zabawę ludową pod chmurką.

Program VI Jarmarku Ludowego:

• Początek o godz. 14.00 przy kuźni obok Muzeum Lokalnego – pokaz tradycyjnej sztuki kowalskiej w wykonaniu ostatniego kowala na Ziemi Lubawskiej
  • Godz. 15.00 - oficjalne otwarcie jarmarku przy Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu
  • Pokaz w wykonaniu 10 kompanii 1 Pułku Artylerii Pieszej, Grupa Rekonstrukcji Historycznych z Jonkowa ( m.in. strzelanie z armaty)
  • Występy artystyczne
  • Konkursy i zabawy napoleońskie
  • Godz. 19.00 - taneczna zabawa ludowa pod chmurką

Dodatkowe atrakcje w trakcie imprezy:

• Spotkanie z panią Joanną Kulpą autorką książki o Łąkarzu, możliwość kupienia książki, autografy
  • Zabawy i konkursy dla dzieci (specjalny plac zabaw dla dzieci)
  • Stoiska ze starociami, pchli targ
  • Potrawy i napoje po napoleońsku
  • Możliwość oglądania armaty, zdjęcia z wojskiem napoleońskim

Organizatorem VI Jarmarku Ludowego jest Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu. Prowadzi ono również Muzeum Lokalne w Łąkorzu, którego jedną z największych atrakcji jest wiatrak holenderski z XIX w. Do obiektów muzeum należą także zabytkowa 200-letnia chata, tradycyjna kuźnia oraz skansen maszyn rolniczych. Zbiory muzeum liczą ponad 3 tys. eksponatów i są udostępniane na wystawach stałych i czasowych.
Kontakt z Janem Ostrowskim, przewodniczącym Stowarzyszenia i kustoszem muzeum, pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu +48 509 980 320.