Gmina

Aktualności

Wigilia dla samotnych

Rozmiar czcionki:

 

Okres Świąt Bożego Narodzenie nie dla wszystkich jest okresem wyczekiwania i radości. Są miedzy nami osoby starsze i samotne, są też osoby biedniejsze, którym z różnych względów nie jest dane spędzenie Świąt w rodzinnym gronie, przy bogato zastawionych stołach. Właśnie o takich osobach pomyślał Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie, organizując już po raz drugi, przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanowie, Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Parafii pod wezwaniem Brata Alberta Chmielowskiego spotkanie wigilijne, aby dać im chociażby namiastkę tego rodzinnego Święta.
W dniu 19 grudnia osoby zaproszone przez poszczególnych sołtysów, którzy najlepiej wiedzą, kto z ich terenu jest najbardziej potrzebujący, zebrały się w bratiańskim kościele na Mszy Świętej Roratniej.

zbiorowe
Po jej wysłuchaniu wszyscy udali się do pobliskiego Zespołu Szkół, gdzie w odświętnie przystrojonej auli czekały na nich nakryte białymi obrusami stoły. Gości powitała Dyrektor Zespołu Szkół Pani Ewa Przybylska oraz organizatorzy – Wójt Gminy Pan Tomasz Waruszewski, Ksiądz Proboszcz Edward Barański oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Anna Pijaczyńska. W swoich wystąpieniach życzyli oni zaproszonym szczęścia i zdrowia na najbliższe Święta i nadchodzący Nowy Rok Zaraz po tym nastąpił najważniejszy moment wieczoru. Można było przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. W wieczorze wigilijnym uczestniczyli także i przełamywali się opłatkiem z mieszkańcami Radni Gminy z przewodniczącym Romanem Biegajskim na czele oraz sołtysi wsi.
Następnie młodzież Zespołu Szkół wystąpiła w specjalnie przygotowanych na tę okazję jasełkach przypominając, okraszoną wątkami ludowymi, historię narodzin Syna Bożego.

Jasełka
Później była czas na rozmowy i wspomnienia, oczywiście przy suto zastawionych stołach.
Niewątpliwą trakcją wieczoru był koncert zespołu „Kolędnicy Brata Jana", który umilał zaproszonym gościom czas, śpiewając kolędy w aranżacjach w stylu bluesa i reggae. Znane melodie uzyskały w ten sposób, zupełnie nowe rytmiczne brzmienia.
Kolednicy Brata JanaGoście rozchodzili się do domów zadowoleni z mile spędzonego czasu. Miejmy nadzieję, ze organizacja takich wieczorów wigilijnych już na stałe wpisze się w tradycję Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Spotkanie było sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Share