Gmina

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Podsumowanie

Rozmiar czcionki:

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyW minioną niedzielę, jak co roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Grano wszędzie, ale najgłośniej w miejscowościach gdzie znajdują się szkoły. Na naszym terenie działały trzy sztaby – w Jamielniku, Radomnie oraz w GCK Mszanowo. Ten ostatni koordynował granie w pozostałych miejscowościach oraz wolontariuszy z Zespołu Szkół im CK Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Jak zwykle zbiórkom pieniędzy i licytacjom, które w tym roku przeznaczono nie tylko na dofinansowanie sprzętu medycznego dla dzieci, ale także na poprawę możliwości leczenie naszych seniorów, towarzyszyły imprezy rozrywkowe.

Do Bratiana przybyli rycerze wraz z komturem, a rytmy reagge rozgrzewały publiczność. Część wokalno-taneczną przygotowały dzieci i młodzież. Była także kawiarenka. Na koniec ze szkolnego boiska wystartowało „Światełko do nieba". Koordynatorem była Pani Monika Puchniarz.

W Szkole Podstawowej w Skarlinie ośmioro wolontariuszy - uczniów szkoły, "pod dowództwem" pani Grażyny Jonowskiej - opiekunki Samorządu Szkolnego, kwestowało w szkole i na terenie wsi. Wiele osób - starszych i młodszych chętnie wsparło WOŚP. W tym roku dużo osób starszych włączyło się do akcji, a to pewno dlatego, że tegoroczna orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze nie tylko na sprzęt dla chorych dzieci, ale i dla seniorów.

W Radomnie Orkiestra złożona była z harcerzy z 44 DH im. Mikołaja Kopernika którzy grają z WOŚP od 13 finału w 2005r. W 21 finale do serduszek i puszek zapraszało 14 kwestujących harcerzy i drużynowa, która pełniła funkcję szefa sztabu. Kwestowano w szkole, na ulicach Radomna, Gryźlin i Nowego Miasta Lubawskiego. Do akcji włączyły się sklepy w Nowym Dworze, Radomnie i Chroślu. W środę poprzedzającą finał, w szkole zorganizowano zabawę karnawałową połączoną z pokazem tańca tancerzy UKS „Gracja" Iława. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pięknie wykonane tańce, ale nie tylko. Tancerze bawili się wspólnie z młodzieżą ucząc ich podstawowych kroków i ruchów tanecznych. Zabawa wszystkim bardzo się podobała. W czasie pokazu Rada Rodziców zorganizowała kawiarenkę i poczęstunek dla tancerzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gwiździnach rozpoczęła swoje granie już 11 stycznia o godz. 16.00. Wtedy to w szkole rozpoczęła się podwójna impreza: Gwiazdka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji zebrani obejrzeli Jasełka przygotowane przez dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, taniec w wykonaniu zerówkowiczów i przedstawienie noworoczne , które zaprezentowali uczniowie z klas I-III.
Dzieci odwiedził też Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki dla wszystkich uczniów.
Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK zorganizowało loterię fantową. Działała też kawiarenka. Głównym jednak punktem była licytacja przedmiotów wartościowych podarowanych na ten cel przez sponsorów. Licytowano też gadżety WOŚP.

W tym roku Sztaby działające na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie przekazały na konto orkiestry:

Sztab Jamielnik 1 638,20  zł
Sztab Radomno 2 399,54  zł
Sztab GCK Mszanowo 13 512,67  zł
w tym z:    
o ZS Bratian 4 797,97  zł
o SP Tylice 1 820,00  zł
o SP Skarlin 1 154,32  zł  + 5 €
o SP Gwiździny 1 537,80  zł
o CK Norwid NML 4 202,58  zł
Ogółem  
17 550,41 zł  + 5 €

Niech te pieniądze dobrze służą naszym pociechom i dziadkom, gdyby zaniemogli na zdrowiu.
W przyszłym roku Orkiestra zagra u nas znowu podobnie jak w następnym i następnym i tak do końca Świata i o jeden dzień dłużej.

Share