Migawki z XXXIV Sesji Rady Gminy

XXXIV Sesja Rady Gminy w dniu 24 kwietnia 2013 roku miała uroczysty charakter, gdyż zbiegły się w tym czasie trzy podniosłe wydarzenia, które były okazją do składania gratulacji i podziękowań oraz symbolicznych bukietów kwiatów.

Jako pierwszy podpułkownik Adam Basak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie wręczył Państwu Barbarze i Zygmuntowi Wilińskim ze Skarlina Medal za zasługi dla obronności kraju. Medal ten został nadany jako wyraz wysokiego uznania rodzicom, za wychowanie trzech synów na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

W następnym punkcie Wójt Gminy Tomasz Waruszewski podziękował Pani Dyrektor Halinie Kaczmarskiej za czterdzieści lat ofiarnej pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej, która przez te lata z małego punktu bibliotecznego rozrosła się do okazałej biblioteki z pięcioma dobrze wyposażonych, miedzy innymi w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, filiami. W tym czasie Biblioteka wiele razy klasyfikowała się w czołówce konkursów i rankingów o zasięgu zarówno wojewódzkim jak i krajowym. Pani Dyrektor po przekazaniu zarządzania biblioteką w młodsze ręce, może teraz wypoczywać na zasłużonej emeryturze, lecz mamy nadzieję ze kontaktów z Biblioteką nie zerwie i będzie służyła w razie potrzeby radą i doświadczeniem.

Ostatnim uroczystym punktem Sesji miało być podziękowanie ustępującej Pani Sołtys Bagna Edycie Gorzka za 10 lat pracy na rzecz swojej miejscowości. Pani Sołtys obejmując to stanowisko postawiła sobie cel wydobycia Bagna z marazmu podupadłej wsi popegerowskiej i można bez obawy przyznać, że cel ten udało jej się osiągnąć, a ukoronowaniem jej dokonań było pozyskanie środków i zrealizowanie dwóch projektów w 2012 roku - Zagospodarowanie centrum wsi oraz Przebudowa boiska sportowego. Niestety z powodów osobistych Pani Edyta nie mogła być w tym dniu obecna na sesji. Wójt Gminy złoży jej podziękowania osobiście w innym terminie.