Nabór kandydatów na moderatorów

NabórSamorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza nabór kandydatów na moderatorów w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć...". Zadaniem moderatorów będzie wspieranie społeczności lokalnych w uruchamianiu i wdrażaniu procesów odnowy wsi w sołectwach.Spośród zgłaszających się osób zostanie wybrana grupa 15 osób, które wezmą udział w szkoleniach przygotowujących do pełnienia roli moderatorów. Utworzona zostanie również lista rezerwowa w przypadku wycofania się osób z grupy podstawowej. Najlepsze osoby biorące udział w szkoleniach przewiduje się zatrudnić do pracy z sołectwami w formie umowy zlecenia. Jedna osoba będzie wspierała od 2 do 6 sołectw. W celu ustalenia wysokości wynagrodzenia będzie przeprowadzone rozeznanie cenowe, wobec czego nie ma możliwości podania stawek za pracę w sołectwach.

Moderatorzy będą mieli również możliwość korzystania z innych form szkoleniowych, które będą organizowane w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, m. in. warsztatów, wyjazdów studyjnych, konferencji i spotkań.

Więcej informacji na stronie:

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego