Porozmawiajmy o łupkach

lupki120x116Ministerstwo Środowiska serdecznie zaprasza do udziału w kampanii informacyjnej i dialogu ze społeczeństwem nt. gazu z łupków pn. „Porozmawiajmy o łupkach". Kampania skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców dwóch regionów objętych poszukiwaniami gazu z łupków: Polski północnej (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie) i Lubelszczyzny (woj. lubelskie). Głównym punktem kampanii będą dwa wysłuchania publiczne, z których pierwsze odbędzie się 1 października w Gdańsku, a drugie –8 października w Lublinie.

Celem wysłuchań jest umożliwienie wymiany poglądów na temat gazu z łupków. Mieszkańcy terenów objętych poszukiwaniami oraz inne zainteresowane osoby będą mieli okazję przedstawić swoją opinię dotyczącą trwających w regionie prac oraz innych zagadnień związanych z niekonwencjonalnymi złożami gazu. Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska wysłuchają wszystkich wystąpień i na ich podstawie opracują dokument, który wskaże najważniejsze potrzeby, oczekiwania, nadzieje i obawy zaangażowanych stron oraz niezbędne działania na przyszłość.

Do Pobrania: