MNIEJ AZBESTU NA NASZYCH DACHACH – II EDYCJA ZAKOŃCZONA

azbest 2013 mW 2013 r. Gmina Nowe Miasto Lubawskie już po raz drugi realizowała zadanie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie". W ramach projektu mieszkańcy naszej gminy otrzymali wsparcie w postaci wykonania prac związanych z demontażem, transportem i utylizacją pokryć dachowych zawierających azbest. W tym roku projektem objęto 18 nieruchomości z terenu naszej gminy. Łącznie zutylizowano ponad 57 t eternitu. Koszt zadania wyniósł blisko 26 tys. zł, z czego ok. 22 tys. zł to dofinansowanie, które Gmina pozyskała ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, ok. 4 tys. zł pochodziło ze środków własnych. Wykonawcą zadania była firma ECO – POL Sp. z o. o. z Pruszcza.

Przypominamy, że cały czas trwa nabór wniosków na udział w kolejnej przyszłorocznej edycji projektu.

Co należy zrobić, żeby uzyskać wsparcie?
Należy wypełnić wniosek (dostępny poniżej) i złożyć go w Urzędzie Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie (Mszanowo, ul. Podleśna 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie) w Punkcie Obsługi Mieszkańca (parter).

Należy pamiętać, że wsparcie polega wyłącznie na wykonaniu prac obejmujących demontaż, transport i utylizację pokryć dachowych zawierających azbest lub odbiór, transport i utylizację zdemontowanych już pokryć dachowych zawierających azbest. W ramach udzielanego wsparcia nie wykonuje się nowego pokrycia dachowego oraz nie wypłaca się środków pieniężnych.

Wsparcie będzie udzielane w przypadku uzyskania przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie dofinansowania do wysokości środków zabezpieczonych w budżecie gminy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wniosek

Zadanie współfinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego pn. Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne,
Część II – Usuwanie wyrobów zawierających azbest"
oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

NFOŚiGW wfosizw
Narodowy Fundusz