Zazielenieni w Mszanowie

Zakończył się pierwszy dzień nasadzeń przeprowadzanych w Gminie w ramach akcji "Więcej zieleni w naszej gminie!".

Punktualnie o godz. 09.30 licznie stawili się nad Drwęcą mieszkańcy Mszanowa na wspólne sadzenie roślin. Mimo chłodnego wiatru wśród przybyłych nie zabrakło dzieci, które pokazały, że sadzenie drzew nie musi kojarzyć się z wysiłkiem, a tylko z zabawą. Za swój wkład w rozwój zieleni na obszarze miejscowości Ochotnicy zostali wynagrodzeni sadzonką bukszpanu lub ekologicznym gadżetem.

Na terenie Przystani Kajakowej pojawiły się krzewy ozdobne: cisy i jałowce, we wrześniu zaś dodatkowo zaplanowano posadzenie klonów, dębów, lip i jesionów. Już teraz zapraszamy do śledzenia strony i wspólnej zabawy.