Gmina

Aktualności

Już 26 osób chce mieć przydomową oczyszczalnię ścieków - zgłoś się i Ty!

Rozmiar czcionki:

Spotkanie - oczyszczalnieWe wtorek tj. 21. 09.2011 odbyło się spotkanie nt. przydomowych oczyszczalni ścieków z udziałem Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Tomasza Waruszewskiego, przedstawiciela firmy Centrum Ekotechnologii - Anety Świgoń oraz z udziałem mieszkańców Gminy.

Licznie przybyłych uczestników spotkania zapoznano z możliwościami zakupu takiej oczyszczalni, sposobem działania i kosztami z tym związanymi. Pomysł zyskał duże poparcie społeczeństwa, bowiem już w dniu spotkania 26 zadeklarowało chęć wybudowania przydomowej oczyszczalnie ścieków.

Koszty związane z zakupem dokumentacji w wysokości 20 tys. zł poniesie Gmina Nowe Miasto Lubawskie, po stronie mieszkańców będzie zakup materiałów niezbędnych do wybudowania oczyszczalni oraz montaż urządzenia, który można wykonać własnymi siłami. Średni koszt wybudowania jednej przydomowej oczyszczalni po odjęciu kosztów związanych z zakupem licencji i dokumentacji technicznej to 3.500 zł.

Od początku wierzyłem w pomysł, spotkanie zorganizowałem, żeby się upewnić i potwierdzić zasadność działań Gminy – komentuje Wójt Gminy, Tomasz Waruszewski.

Mieszkańcy Gminy Nowe Miasto Lubawskie zainteresowani wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków proszeni są o kontakt z Panią Aliną Ławicką, pracownikiem Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie pod nr tel. 56 47 26 303 lub elektronicznie pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Share