Informacja o pracy Wójta w okresie 01.03 - 30.03.2011

W okresie międzysesyjnym od 1.03.2011 do 30.03.2010 roku:

• 28 lutego: Wójt uczestniczył w turnieju warcabowym w Gwiździnach, brał udział w uroczystym otwarciu projektu „Przystanek aktywność” skierowanym do osób niepełnosprawnych w wieku od 15 do 64 lat. Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczne i zawodowe oraz zintegrowanie ze środowiskiem lokalnym osób niepełnosprawnych w wieku aktywności zawodowej.
  • 1 marca: Wójt uczestniczył w spotkaniu, na którym wyróżnił najlepszych w Gminie hodowców bydła mlecznego, uczestniczył w posiedzeniu rady wierzycieli firmy Humdrex. uczestniczył w obchodach „Narodowego Dnia żołnierzy Wyklętych”.
  • 2 marca: Wójt spotkał się z przedstawicielem firmy projektowej z Iławy w sprawie dokumentacji na budowę chodnika w Mszanowie. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy spotkał się z Prezesem Związku Gmin „Działdowszczyzna”. Uczestniczył w Walnym Zebraniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Nowomiejskiej.
  • 3 marca: Wójt przeprowadził rekrutację na stanowisko Sekretarza Gminy,
  • 4 marca: spotkał się z Prezesem Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie, brał udział w obchodach Święta Szkoły w Gwiździnach.
  • 5 marca: uczestniczył w obchodach z okazji Dnia Kobiet w Nowym Dworze i Pacółtowie,
  • 6 marca: Wójt brał udział w obchodach z okazji Dnia kobiet w Skarlinie i Bagnie,
  • 7 marca: Wójt uczestniczył w spotkaniu Porozumienia Ciechocińskiego poświęconego sprawom kosztów oświetlenia ulicznego ponoszonych przez samorządy, uczestniczył z spotkaniu z okazji Dnia Kobiet w Nawrze i Mszanowie.
  • 8 i 9 marca: Wójt przeprowadził rekrutacje na stanowisko Prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Mszanowie.
  • 8 marca: Wójt uczestniczył w obchodach z okazji Dnia Kobiet w Urzędzie Gminy oraz w miejscowościach: Gryźliny, Jamielnik, Pustki, Bratian, Tylice i Gwiździny.
  • 9 marca: Wójt spotkał się z panią Rożen w sprawie zlecenia opracowania nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
  • 10 marca: spotkał się z Panem Wojtaszko byłym Prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Mszanowie. W Urzędzie wizytę złożył Wiceprezydent Miasta Tczew. Wizyta dotyczyła funkcjonowania w naszym Urzędzie wdrożonego systemu komputerowego „Puma”, do którego przymierza się miasto Tczew. Uczestniczył w Walnym Zgromadzeniu Gminnej Spółki Wodnej, spotkał się z sołtysem wsi Chrośle, oraz z Panem Kołpackim przedstawicielem firmy Energa, uczestniczył w spotkaniu „Gmina Fair Play”. Wójt poinformował, że podjął decyzję o rezygnacji z dalszego uczestnictwa Gminy w tym konkursie. Brał udział w obchodach z okazji Dnia Kobiet w Chroślu.
  • 11 marca: Wójt brał udział w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Spółki Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie. Jako Przewodniczący Zgromadzenia Wspólników, Wójt podjął uchwałę w sprawie zmiany aktu założycielskiego Spółki polegającej na wykreśleniu zapisu odprawie Prezesa Spółki w wysokości 6 miesięcznego wynagrodzenia oraz w sprawie wysokości miesięcznego wynagrodzenia Prezesa Spółki. Poinformował, że 28 lutego powołał nową Radę Nadzorczą w składzie: Pan Adam Czołba, Pan Zbigniew Drzystek jako Przewodniczący i Pani Izabela Matysek-Wasilewska. Tego dnia Wójt uczestniczył w obchodach z okazji Dnia Kobiet w Radomnie.
  • 12 marca: Wójt brał udział w VII Gminnych Zimowych Igrzyskach Wsi w Bratianie, uczestniczył w spotkaniu Ludowych Zespołów Sportowych w Radomnie, w obchodach z okazji Dnia Kobiet w Kaczku.
  • 13 marca: uczestniczył w turnieju tenisa stołowego w Gwiździnach.
  • 14 i 15 marca uczestniczył w szkoleniu n.t. „Zasad gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego”.
  • 16 marca: spotkał się z Prezesem Zakładu Usług Komunalnych, u notariusza dokonał zmiany w treści aktu założycielskiego Spółki, dotyczącej odprawy dla Prezesa oraz jego wynagrodzenia.
  • 18 marca: wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu ortograficznego w Jamielniku, uczestniczył w posiedzeniu Rady Nadzorczej Zakładu Usług Komunalnych. Tematem była prezentacja nowego Prezesa,
  • 20 marca: wręczył nagrody i wyróżnienia zwycięzcom turnieju szachowego w Nawrze,
  • 21 marca: brał udział w wiejskim zebraniu wyborczym w Mszanowie,
  • 22 marca: brał udział w spotkaniu Rady Sportu Ludowych Zespołów Sportowych, uczestniczył w Zgromadzeniu Związku Gmin Ziemi Nowomiejskiej, Wójt został wybrany Przewodniczącym Związku. Brał udział w wiejskim zebraniu wyborczym w Gryźlinach i Chroślu.
  • 23 marca: uczestniczył w wiejskim zebraniu wyborczym w Pacółtowie,
  • 24 marca: uczestniczył w wiejskim zebraniu wyborczym w Tylicach,
  • 25 marca: uczestniczył w wiejskim zebraniu wyborczym w Gwiździnach,
  • 26 marca: uczestniczył w Zimowych Igrzyskach Wsi w Reszlu. Gmina zajęła 4 miejsce. Uczestniczyło 16 gmin.
  • 28 marca: brał udział w Zgromadzeniu Związku Gmin Ziemi Nowomiejskiej, uczestniczył w wiejskim zebraniu wyborczym w Lekartach i Skarlinie, podpisał akt notarialny dotyczący zbycia działki nr 180 w Skarlinie.
  • 29 marca: uczestniczył w otwarciu boiska ORLIK w Bratianie, brał udział w spotkaniu pożegnalnym z Panią Renatą Śliżewską,. Podziękował jej za 20-letnią pracę na rzecz mieszkańców Gminy. Uczestniczył w wiejskim zebraniu wyborczym w Nawrze,
  • 30 marca: uczestniczył w uroczystym apelu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, na którym oficjalnie przywrócił do pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Dyrektora Panią Marzeną Weisgerber i Z-cę Dyrektora Danutę Cyglicką.