Informacja o pracy Wójta w okresie 01.04 - 27.04.2011

W okresie międzysesyjnym od 1.04.2011 do 27.04.2011 roku:

• 30 marca: Wójt podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Lekartach, uczestniczył w zebraniu wiejskim w Jamielniku, na którym odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej,
  • 31 marca: brał udział w szkoleniu Wójtów i Burmistrzów w zakresie realizacji zadań obronnych, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej, uczestniczył w zebraniu wiejskim w Kaczku i Bratianie, gdzie wybrano sołtysa i radę sołecką,
  • 1 kwietnia: Wójt uczestniczył w posiedzeniu Komisji Promocji, Rozwoju Gospodarczego, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w sprawie remontu dróg gminnych,
  • od 1 do 10 kwietnia Wójt przebywał na urlopie wypoczynkowym, Urzędem kierowała Sekretarz Gminy.
  • 11 kwietnia: podpisana została umowa z Powiatowym Urzędem Pracy na dofinansowanie robót interwencyjnych, Wójt spotkał się z Panią Starostą, tematem była współpraca pomiędzy samorządami, spotkał się z Panią Anetą Świgoń z Centrum Ekotechnologii w sprawie opracowania planu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Uczestniczył w zebraniu wiejskim w Nowym Dworze, gdzie odbyły się wybory sołtysa i rady sołeckiej.
  • 12 kwietnia: Wójt uczestniczył w zebraniach wiejskich wyborczych w Pustkach i Bagnie,
  • 13 kwietnia:  Wójt brał udział w obchodach I rocznicy posadzenia Dębu Pamięci dla uhonorowania mieszkańca Gwiździn, aspiranta Franciszka Chały i innych ofiar katyńskich zamordowanych przez NKWD. Wspólnie z Prezesem Zakładu Usług Komunalnych spotkali się z Burmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego w sprawie negocjacji stawek za odbiór ścieków komunalnych. Z powodu rozbieżności stanowisk nie doszło do porozumienia. Uczestniczył w zebraniu wiejskim w Radomnie, na którym wybrano sołtysa i radę sołecką.
  • W dniach 14-15 kwietnia, Wójt uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Gmin Wiejskich w Poznaniu.
  • 18 kwietnia, Wójt podpisał umowę z Powiatowym Urzędem Pracy na odbycie stażu w Urzędzie.
  • 20 kwietnia: uczestniczył w szkoleniu dotyczącym urzędowego informatora SMS oraz w konferencji związanej z funkcjonowaniem tego informatora. Spotkał się z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w sprawie dofinansowania robót publicznych i innych form zatrudnienia.
  • 21 kwietnia : Wójt przekazał wyremontowane mieszkanie komunalne Panu Mieczysławowi Osińskiemu zam. w Gwiździnach. Uczestniczył w konferencji prasowej w Nowym Mieście Lubawskim.