Inwestycje

Przekazanie samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratianie

Dnia 18.10.2014r. odbyło się przekazanie samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bratianie.

Na uroczystość przybyli m.in. Wójt Gminy – Tomasz Waruszewski, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej – Janusz Łupaczewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej – mł. bryg. Jacek Auda, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Leszek Zagórski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz były Wójt Gminy – Roman Trąpczyński, w-ce starosta nowomiejski – Marcin Buliński, sołtys i radni wsi Bratian, Proboszcz Parafii Ks. Kanonik Edward Barański.

Na miejscu obecne były również delegacje 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz z Nowego Miasta Lubawskiego i z Marzęcic.
O odpowiednią oprawę zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika.

W ramach uroczystości, w intencji strażaków z OSP w Bratianie odbyła się poprowadzona przez Ks. Kanonika Edwarda Barańskiego Msza Św., po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji OSP i zaproszonych gości do placu przed remizą w Bratianie. Część oficjalna wydarzenia obejmowała uroczyste przekazanie samochodu strażackiego oraz łodzi, jak również wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom. Po wystąpieniach gości nastąpiło poświęcenie samochodu strażackiego. Imprezę zakończono zaproszeniem obecnych na wspólny posiłek.

Zakup samochodu strażackiego stanowi jeden z kroków podjętych na przestrzeni ostatnich lat w kierunku doposażenia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Fabrycznie nowy zakupiony samochód to średni ratowniczo-gaśniczy pojazd z napędem 4x4 typu GBA. Wyprodukowany przez MERCEDES–BENZ zakupiony został poprzez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ‘bocar” Spółka z o.o. z Korwinowa.

Projekt zakupu samochodu dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 (oś priorytetowa 6 – Środowisko Przyrodnicze, działanie 6.2. Ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami i zniszczeniami, poddziałanie 6.2.2 Bezpieczeństwo ekologiczne).

Całkowita wartość inwestycji to prawie 640 000zł, z czego ponad 511 000zł zostało pozyskanych ze środków Unii Europejskiej.

baner gorny gis

Zakup samochodu strażackiego dla OSP w Bratianie