Gmina

Inwestycje

Inwestorzy w Jamielniku

Rozmiar czcionki:

Jamielnik okazał się być miejscowością przyciągającą inwestorów – wzbudził zainteresowanie swoją atrakcyjną, ponad dwu hektarową, działką usługowo - produkcyjną przedstawicieli firmy Aero AB.

Firma ta jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem działającym w branży opakowań dla rolnictwa – produkuje przede wszystkim folię do sianokiszonki oraz siatkę rolniczą do balotowania.

Właśnie w tym miejscu chcieliby wybudować 2 nowe hale produkcyjne oraz przenieść swój zakład z Chełmży.

By zapoznać mieszkańców z owym pomysłem, a przede wszystkim by zaczerpnąć ich opinii, władze gminy w poniedziałek 22.06.2015 roku zorganizowały w Świetlicy wiejskiej w Jamielniku spotkanie z przedsiębiorcami z Aero AB. Opowiedzieli oni o swoich planach, korzyściach, które mogłyby wyniknąć z realizacji inwestycji, a także udzielili odpowiedzi na każde zadane im pytanie.

Urząd Gminy reprezentowali Wójt Gminy Tomasz Waruszewski oraz Inspektor w Referacie Inwestycji i Rozwoju Marcin Buliński.

Na zebraniu obecni byli również sołtys Jamielnika Michał Kamiński oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Mieście Lubawskim Tomasz Rafalski, który potwierdził fakt, iż inwestorzy podjęli z nim wstępne rozmowy w sprawie planowanych nowych stanowisk pracy, które przyniosłaby ze sobą budowa nowych hal fabrycznych.

Frekwencja zgromadzenia okazała się być wysoka, jednak obecni mieszkańcy do inwestycji mają niestety szereg uwag, którymi się podzielili.

 

 

Share