Gmina

Inwestycje

Odnowiony odcinek drogi od DK 15 do OSP w Bratianie

Rozmiar czcionki:

Wraz z początkiem tygodnia dobiegły końca prace związane z „przebudową drogi gminnej od DK 15 do OSP w Bratianie”.

Dokładnie dnia 26.10.2015 roku przeglądu i odbioru wykonanego zadania dokonał gospodarz nowomiejskiej gminy – Tomasz Waruszewski.

Towarzyszyła mu również specjalnie powołana komisja, w której skład weszli: reprezentujący gminę - Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju – Stanisław Bielecki, specjalista ds. dróg gminnych – Paweł Oelberg, radni: Krzysztof Dembiński, Karol Jakubowski, sołtys bratiańskiej wsi – Roman Sienkowski, a także przedstawiciele wykonawcy – firmy Skanska S.A.: Kierownik budowy – Jakub Krzysztofiak, Kierownik robót – Łukasz Kuchnio.

W efekcie prac położona została nowa nawierzchnia asfaltobetonowa, jak również wykonano z kostki betonowej: szarej – o grubości 6 cm chodnik oraz czerwonej o grubości 8 cm zjazdy na posesję, zapoczątkowano budowę ścieżki pieszo – rowerowej. Firma zadbała także o rekultywację zieleni, a więc przywróciła wartość przyrodniczą na wyremontowanym odcinku.

Celem inwestycji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu samochodowego, pieszego oraz ochrona środowiska i wizerunku drogi, której nowa nawierzchnia idealnie wkomponowała się w zagospodarowany teren.

Wydatek związany z przebudową to prawie 455 000zł. Prace zakończone zostały przed wskazanym terminem (przed dniem 20.11.2015 roku).

 

 

Share