Inwestycje

Nowy nabytek Urzędu Gminy

Urządzenie wielofunkcyjneOd lipca użytkowane jest w naszej Gminie urządzenie wielofunkcyjne z finiszerem Konica Minolta bizhub c364e, którego zakup w stosunkowo niewielkim stopniu obciążył budżet Gminy, bo aż 85 % ceny za jakie je kupiono, pkryto ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozyskanych w ramach zadania „Rozwój i promocja E- usług publicznych w Gminie Nowe Miasto Lubawskie". Urządzenie to jest ściśle powiązane z wprowadzanym właśnie Systemem GIS i będzie umożliwiało drukowanie map i planów w dwa razy większym formacie niż obecnie.

Jest to kolorowe ksero formatu A3, za pomocą którego oprócz zwykłego kopiowania, można skanować dokumenty oraz wykonywać laserowe wydruki ze wszystkich komputerów Urzędu Gminy. Finiszer to dodatkowy moduł wykorzystywany do automatycznego zszywania dokumentów w broszury. Skaner posiada moduł rozpoznawania pisma, a więc wynikiem skanowania mogą być dokumenty edytowalne, co może w niektórych przypadkach być źródłem dużych oszczędności czasu pracowników. Zeskanowany dokument jest od razu, pocztą elektroniczną, przesłany do komputera zainteresowanego urzędnika, może być także zapisany w podpiętym bezpośrednio nośniku USB. Jest ono proste i intuicyjne w obsłudze i przy tym bardzo wydajne. Dodatkowo ma wbudowany moduł do faksowania.

ksero1 ksero2