Gmina

Inwestycje

Umowa na dofinansowanie budowy boiska w Radomnie podpisana

Rozmiar czcionki:

Umowa RadomnoW dniu 24 kwietnia 2014 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Warmińsko Mazurskiego, a Gminą Nowe Miasto Lubawskie na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa boiska sportowego w Radomnie" Umowę podpisali Marek Słoma – Wicemarszałek i Anna Wasilewska – członek Zarządu Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Joanny Artuszewskiej.

Zadanie obejmuje budowę trawiastego boiska sportowego, na którym będzie możliwa gra w piłkę nożną, piłkę ręczną, tenisa ziemnego oraz siatkówkę. Obiekt powstanie jeszcze w tym roku. Całkowity planowany koszt inwestycji to blisko 57 tys. zł, z czego niemal 37 tys. zł to dofinansowanie, które otrzyma Gmina.

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013,
osi IV Leader, działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy
w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi".

baner leader

 

Share