Gmina

Inwestycje

Budowa Kanalizacji w Pacółtowie rozpoczęta

Rozmiar czcionki:

Pierwsza lopataW dniu 28 maja 2014 r. Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Tomasz Waruszewski, wbijając łopatę w ziemię, symbolicznie rozpoczął prace przy budowie I etapu kanalizacji w Pacółtowie. Drugą łopatę wbił Pan Józef Makosiej Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Rolnictwa w Wodę WODROL Olsztyn w Dywitach Sp. z o.o. wykonawcy robót. I etap zadania „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z budową odcinka sieci wodociągowej we wsi Pacółtowo". realizowany w bieżącym roku obejmuje dociągnięcie instalacji wodociągowej do nowo wybudowanych domów w północnej części wsi oraz wykonanie kanalizacji po lewej stronie Groblicy. Prawa strona Groblicy zostanie skanalizowana w roku przyszłym. Oczywiście, aby dwa razy nie kopać, razem z instalację wodny pitnej zostaną w tych miejscach położone rury kanalizacyjne z II etapu inwestycji.

Wyjazd w teren poprzedziło oficjalne przekazanie dzienników budowy, które miało miejsce podczas spotkania w Urzędzie Gminy. Wykonawca zadeklarował, że roboty rozpocznie w połowie czerwca.

Share