Gmina

Budowa wiaty i ścieżki edukacyjnej w Jamielniku

Rozmiar czcionki:

Projekt obejmuje utworzenie nowego miejsca edukacji. W ramach zadania powstanie wiata edukacyjna oraz ścieżka edukacyjna w miejscowości Jamielnik.

Obiekt edukacyjny zlokalizowany zostanie w centrum wsi Jamielnik na działce nr 164, w obrębie geodezyjnym nr 6 Jamielnik (odległość od obszaru Natura 2000 ok. 1,7 km).

Wiata edukacyjna umiejscowiona zostanie malowniczo - w centrum wsi, nad stawem wiejskim, natomiast ścieżka powstanie wokół tego stawu. Obiekt znajdować się będzie w odległości ok. 300 m od Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku. Nieduża odległość pozwoli na regularne prowadzenie zajęć w terenie na obiekcie. Budowa wiaty znacznie poszerzy ofertę edukacyjną w zakresie przyrody zarówno szkoły, jak i miejscowości.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

wfosizw

Share