Gmina

Komunikaty i ogłoszenia

Komunikat w sprawie jakości wody w Bagnie, Jamielniku, Pustkach, Radomnie, Chroślu, Gryźlinach

Rozmiar czcionki:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że w związku ze stwierdzeniem zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody - ogólnej liczby mikroorganizmów w 22 st. C w wodociągu publicznym Bagno - w próbkach wody pobranych 08.09.2015r. i 15.09.2015r. z sieci wodociągowej w Radomnie, administrator wodociągu Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o. z dniem 18.09.2015r. aż do odwołania wprowadza chlorowanie i plukanie sieci wodociągowej.

W związku z powyższym obecnie wodę należy spożywać tylko po przegotowaniu. Wskazane jest aby niemowlęta, dzieci i osoby starsze spożywały wodę z innego źródła o właściwej jakości zdrowotnej.

Share