Spływ kajakowy „Marzanna 2011 - tydzień czystości wód Wel – Drwęca”

10 kwietnia 2011 roku w ramach ogólnopolskiej akcji "Czyste Jeziora i Rzeki " odbędzie się spływ kajakowy „Marzanna 2011 - tydzień czystości wód Wel – Drwęca”...

Przedsięwzięcie ma na celu posprzątanie rzek Wel i Drwęca, a co za tym idzie: edukację ekologiczną, promocję kajakarstwa jako aktywnej formy wypoczynku, integrację lokalnej społeczności, a także promocję aktywności ruchowej jako formy walki z problemami alkoholowymi.

Akcja rozpocznie się około godz. 10.00 od miejscowości Kaczek, zakończy natomiast po dopłynięciu do przystani kajakowej w Nowym Mieście Lubawskim (Stadion M O S i R), co nastąpi szacunkowo około godz. 16.00. Przewidywana liczba uczestników - 30 osób.

Zbiórka uczestników o godzinie 9.30 na parkingu przy ulicy Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim (obok Zajazdu) lub o godzinie 10.00 przy moście drogowym w miejscowości Kaczek.

W sprawie zapisów oraz szczegółowych informacji dotyczących spływu należy kontaktować się z Panem Tomaszem Knitter pod nr tel. 791-022-310.

Organizatorami imprezy są Sekcja Kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Nowomiejskiej, Polski Związek Wędkarski Koło Nowe Miasto Lubawskie, Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim oraz Państwowa Straż Pożarna w Nowym Mieście Lubawskim.