Uroczystości pańtwowe i patriotyczne

Zaproszenie na obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”

wylleciMSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które odbędą się 1 marca 2012 roku o godzinie 17:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie.

Spotkanie poświęcone jest pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944-1963. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia, tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

W programie m.in. część artystyczna przygotowana na tę okoliczność przez uczniów Gimnazjum z Jamielnika, prelekcje, wystawa.

W dniu obchodów na terenie  Mszanowa stacjonować będzie wóz transmisyjny Radia Olsztyn, które realizować będzie specjalny program z udziałem Gminnego Centrum Kultury w 0 Mszanowie. W godzinach 10:00 – 14:00 na antenie Radia Olsztyn usłyszymy na żywo wywiady z uczestnikami niepodległościowego podziemia, historykami oraz zaproszonymi gośćmi. Ponadto będzie istniała mozliwość nabycia płyt z audycjami „Partyzancki kraj nad Welem", które zrealizował Mirosław Sochacki.

Źródło: GCK Mszanowo