Aktualności sportowe

VIII Zimowe Igrzyska Wsi

LZSherb 125 pixDnia 17.03.2012 r. o godz. 13 00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Radomnie rozpoczną się VIII Zimowe Igrzyska Wsi, Gminy Nowe Miasto Lubawskie, zorganizowane przez Urząd Gminy Nowe Miasto Lub. z/s w Mszanowie, Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Szkołę Podstawową w Radomnie.

Celem tej imprezy jest przede wszystkim upowszechnienie sportu i rekreacji oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców wsi. Najlepsi będą mogli reprezentować Gminę na igrzyskach wojewódzkich. Do startu w igrzyskach zapraszamy reprezentacje wszystkich miejscowości Gminy Nowe Miasto Lub. W poszczególnych dyscyplinach startować mogą osoby na stałe zameldowane lub pracujące na terenie Gminy natomiast do kibicowania zapraszamy wszystkich chętnych. Jeden zawodnik może startować maksymalnie w dwu konkurencjach

Drużyny poszczególnych miejscowości zgłaszać można do 13.03.2012 r. telefonicznie na numer 600 983 218 lub u p. Kamili Milc w Gminnym Centrum Kultury w Mszanowie. Tam też można złożyć imienny skład reprezentacji. Ostateczny termin zgłoszeń to dzień zawodów do godz. 12.45 w sekretariacie igrzysk .

Podczas zawodów rozegrane zostaną

• Trójbój samorządowy (Wójt; Radni; sołtysi; dyrektorzy szkół; pracownicy Urzędu Gminy) obejmujący rzut lotką, zbijanie kręgli, strzały na bramkę - unihokej.
  • Wielobój sołectw (startują zgłoszone reprezentacje) obejmujący rzut lotką , kręgle, rzuty do kosza , strzały na bramkę - unihokej, rzut beretem do celu, podnoszenie odważnika 17,5 kg, oraz turniej szachowy i warcabowy
  • Wielobój rodzinny (drużyna: matka, ojciec i dziecko do 13 lat). Startują wszystkie chętne rodziny. Będzie to slalom sprawnościowy na dystansie 2x10 m
  • Przeciąganie liny Startują reprezentacje poszczególnych wsi złożone z dwóch kobiet i trzech mężczyzn lub odwrotnie.
  • Turniej tenisa stołowego Startują: jedna kobieta i jeden mężczyzna z każdej wsi.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Do pobrania: