Internet na wyciągnięcie ręki

Małymi krokami dobiega końca realizacja warmińsko – mazurskiej inwestycji jaką jest budowa 2273 km sieci szerokopasmowej na terenie naszego województwa.

Będzie ona dostarczać Internet operatorom telekomunikacyjnym, a za ich pośrednictwem, dzięki połączeniu zwanemu „ostatnią milą”, mieszkańcom.

My, jako ludność Warmii i Mazur, mamy ogromny wpływ na to, czy przyłącze szybkiego Internetu dotrze do naszych domów. Istnieją 3 możliwości naszej aktywnej interwencji. Mogę:

- „oznaczyć się” na specjalnej stronie chceinternet.pl i wskazać miejsce zapotrzebowania na sieć,

- uzupełnić ulotkę chceinternet.pl, która dostępna jest w siedzibie Urzędu Gminy i tam też wypełnioną pozostawić w specjalnej skrzynce,

- wysłać uzupełnioną ulotkę tradycyjną pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Departament Społeczeństwa Informacyjnego, ul. Emilii Plater 1, 10 – 562 Olsztyn.

Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie, tym lepsze będą wskazówki dla operatora – zdobędzie wiedzę, gdzie Internet jest najbardziej potrzebny.

Więcej o sieci szerokopasmowej oraz korzyściach z niej płynących we wcześniejszym artykule.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.