Gmina

Aktualności

Plany polowań zbiorowych 2015/2016

Rozmiar czcionki:

Rok 2015 przeszedł do historii – uczczono go tradycyjnym toastem

Rozmiar czcionki:

Zwieńczeniem przechodzącego do historii roku jest wzniesienie tradycyjnego Toastu Noworocznego i podsumowanie dokonanych w nim poczynań.

I tak było również w tym roku. W piątkowe popołudnie dnia 15.01.2016 roku gospodarz gminy – Tomasz Waruszewski, przy asyście Przewodniczącego Rady Gminy – Zbigniewa Wiśniewskiego, zreasumował miniony już 2015 rok.

Czytaj więcej...

Darmowe porady prawne dla mieszkańców

Rozmiar czcionki:

Mieszkańcu! Potrzebujesz pomocy prawnej? Od teraz uzyskasz ją bezpłatnie w kilku punktach na terenie powiatu – także na terenie gminy.

Od 2016 roku w Powiecie Nowomiejskim funkcjonują mobilne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, umiejscowione w Mszanowie, Nowym Mieście Lubawskim, Kurzętniku, Grodzicznie i Biskupcu.

Czytaj więcej...

„Koperty życia” - z nią będziesz bezpieczny!

Rozmiar czcionki:

To co najcenniejsze w życiu człowieka to jego zdrowie, a co za tym idzie – również to, co może okazać się pomocne w jego pielęgnowaniu.

Doskonałym przykładem, a zarazem proponowanym rozwiązaniem jest „Koperta życia”.

Czytaj więcej...

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

Rozmiar czcionki:

 

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Czytaj więcej...

Nowe świadczenie rodzinne – świadczenie rodzicielskie!

Rozmiar czcionki:

Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać osobom, które urodziły dziecko, a które nie otrzymują zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego.

Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc między innymi bezrobotni (niezależnie czy są zarejestrowani w urzędzie pracy), studenci, a także wykonujący prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Także osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, jeśli nie będą pobierały zasiłku macierzyńskiego będą mogły ubiegać się o świadczenie rodzicielskie.

Czytaj więcej...

Podkategorie