Gmina

Aktualności sportowe

Młodzież z Jamielnika kibicowała siatkarzom

Rozmiar czcionki:

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, pod opieką nauczycielek Grażyny Zagórskiej i Anny Żuralskiej, dnia 16 stycznia br. wybrała się do Olsztyna na mecz siatkówki Plusligi między drużynami: Indykpol AZS Olsztyn i ZAKSA Kędzierzyn - Koźle.

Wycieczkowiczom bliższą drużyną był AZS, a więc to jemu najbardziej kibicowali w olsztyńskiej hali Urania.

Czytaj więcej...

„Bratian Biega” – biega cała gmina

Rozmiar czcionki:

Zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu – wraz z nowym rokiem nowomiejska gmina zachęca do tego oraz wspólnego uprawiania sportu z nowo powstałą grupą „Bratian Biega”.

Od 15 stycznia br. do tego amatorskiego zespołu biegaczy przyłączyło się już 10 osób, w tym 7 regularnie uczestniczących w spotkaniach. Wciąż mile widziani są kolejni uczestnicy – drzwi są otwarte dla wszystkich, zarówno dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży (dzieci do lat 18 uczestnictwo wyłącznie za pisemną zgodą rodziców).

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zawody w narciarstwie biegowym

Rozmiar czcionki:

Dnia 28 stycznia 2016 roku o godzinie 10:00 Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach, wraz z nauczycielem wychowania fizycznego - Jarosławem Roszkowskim, zaprasza na zawody w narciarstwie biegowym dla uczniów szkół podstawowych i w kategorii open - dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych

Młodsi będą mieli do pokonania 1000 metrów, starsi - 2000.

Czytaj więcej...

Mieszkańcy Jamielnika wiedzą, że „ruch, zdrowa dieta i gimnastyka, to ważna profilaktyka”

Rozmiar czcionki:

W połowie grudnia 2015 roku zakończyło się zadanie pn. „Ruch, zdrowa dieta i gimnastyka, to ważna profilaktyka” realizowane przez jamielnickie stowarzyszenie.

Od połowy marca do połowy grudnia 2015 roku z przerwą wakacyjną, co tydzień liczna grupa pań, w towarzystwie swoich córek, korzystała z bezpłatnych zajęć aerobiku, które prowadziła pani Izabela Kruk – Senkowska, nauczycielka wychowania fizycznego w Radomnie.

Czytaj więcej...

Bratiańczyk spróbował swoich sił w Biegu Charytatywnym dla WOŚP w Grudziądzu

Rozmiar czcionki:

W niedzielę 10 stycznia bratiańczyk Dariusz Grabowski kolejny raz spróbował swoich sił w biegowych potyczkach.

Tym razem reprezentował naszą gminę w Grudziądzu podczas Biegu dla WOŚP. Oto relacja sportowca.

Czytaj więcej...

W Bratianie odbył się turniej kończący kalendarz imprez sportowych w 2015 roku

Rozmiar czcionki:

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, organizatorzy realizują ostatnie imprezy sportowe.

Kalendarz szkolnych zawodów sportowych w gminie Nowe Miasto Lubawskie kończy się na Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Czytaj więcej...